ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę

Blog

pierś po biopsji

Czym jest biopsja gruboigłowa?

Biopsja jest to rodzaj zabiegu diagnostycznego, który polega na pobraniu materiału z tkanek podejrzewanych o zmiany chorobowe. Dzięki temu można wykonać badania, które pozwolą ocenić charakter zmian. Można wykonać biopsję gruboigłową lub cienkoigłową. Pierwszy rodzaj zabiegu zazwyczaj jest wykonywany w przypadku zmian tarczycy, wątroby lub piersi. Mimo, że jest to badanie inwazyjne jest ono bezbolesne i bezpieczne. (więcej…)

konsultacja u ginekologa

Dlaczego zanik miesiączki i libido powinien skłonić do wizyty u lekarza?

Niepokojące objawy, takie jak zanik miesiączki i spadek lub zanik libido, powinny od razu zaalarmować daną osobę i skłonić ją do wizyty u lekarza. Mogą to być oznaki poważnych zaburzeń hormonalnych ,takich jak: nadczynność lub niedoczynność tarczycy, a także niewłaściwy poziom androgenów i progestronu. Mogą temu towarzyszyć także inne objawy. Warto się z nimi zapoznać, wiedzieć co oznaczają i kiedy należy reagować. (więcej…)
choroba addisona

W jaki sposób rozpoznać chorobę Addisona?

Choroba Addisona, określona jest inaczej pierwotną niedoczynnością nadnerczy. Wywołuje ją niedobór hormonów produkowanych przez korę nadnerczy. Może do tego dojść, jeżeli uleganie ona uszkodzeniom. Jest to rzadka choroba o przewlekłym przebiegu. Przez to może być trudna do zdiagnozowania. Warto poznać jej podstawowe objawy, żeby w odpowiednim momencie udać się na właściwe badania. (więcej…)
zespół Cushinga

Jak zdiagnozować i leczyć zespół Cushinga?

Zespół Cushinga spowodowany jest nadmierną ilością glikokortykosteroidów, czyli hormonów sterydowych w organizmie człowieka. Charakteryzuje go pojawienie się wielu różnych objawów. Niekiedy zespół Cushinga może być pierwszym objawem złośliwego nowotworu. Dlatego w razie pojawienia się niepokojących symptomów, należy udać się do lekarza i poddać odpowiedniej diagnozie, a w razie konieczności leczeniu.  (więcej…)

znamię na skórze

Jakimi metodami najlepiej usuwać znamiona skórne?

Zmiany skórne takie jak znamiona, brodawki, czy pieprzyki, często pojawiają się na skórze. Niektóre tylko psują danej osobie wizję estetyczną, a inne stwarzają zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Chirurgia dermatologiczna wypracowała wiele metod ich usuwania. Sposób powinien być dobrany do rodzaju zmiany skórnej, tak żeby był w pełni bezpieczny dla pacjenta.  (więcej…)

usg tarczycy

Kiedy powinno się robić USG tarczycy?

Badanie USG jest jednym z podstawowych badań wykonywanych zarówno w celach profilaktycznych, jak i diagnostycznych. W jego ramach badane być mogą różne narządy, w zależności od tego, z jakim dokładnie problemem boryka się dany pacjent. Jest ono stosowane we wszystkich dziedzinach medyny, również w obszarze endokrynologii. Dzięki zastosowaniu ultrakrótkich fal dźwiękowych przechodzących przez tkanki i odbijających się od nich możliwe jest uzyskanie obrazu na monitorze prezentującego na przykład tarczycę pacjenta. (więcej…)
lekarz trzymający model żeńskich narządów

W jaki sposób można poprawić napięcie i nawilżenie pochwy?

Problem z odpowiednim napięciem i nawilżeniem pochwy nie należy niestety do rzadkości. Pacjentki gabinetów ginekologicznych bardzo często skarżą się na te kwestie i pytają specjalistów o możliwe sposoby ich wyeliminowania. Współcześnie w celu obkurczenia i nawilżenia pochwy stosowana jest między innymi laseroterapia, która bazuje na wykorzystaniu laserów medycznych. (więcej…)
usg

Co należy wiedzieć o USG TV?

Badanie ultrasonograficzne to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu narządów, na podstawie której dokonuje się oceny ich stanu, pomiarów, a w razie konieczności dalszej diagnostyki. USG TV, czyli USG transwaginalne lub przezpochwowe, pozwala na bezbolesne badanie narządów rodnych kobiety. Jest również stosowane w diagnostyce płodu. (więcej…)
ciężarna kobieta rozmawia z ginekologiem

Komu najlepiej powierzyć prowadzenie ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety i jej partnera. To czas ogromnych przemian w ciele ciężarnej, to też okres, gdy zleca się większą ilość badań diagnostycznych, USG czy z krwi. Należy zwracać uwagę na samopoczucie przyszłej mamy i przebieg kolejnych faz rozwoju płodu. Kto może zająć się prowadzeniem ciąży? Jak to wygląda i na co należy się przygotować? (więcej…)
kobieta wachlująca się wachlarzem

Jak poradzić sobie z menopauzą?

Każda kobieta w wieku dojrzałym przechodzi menopauzę, bo jest nieunikniony proces biologiczny. Niekiedy trudno sobie radzić z problemem. Są jednak skuteczne metody łagodzenia objawów, dlatego warto z nich skorzystać. W tym celu trzeba wybrać się do lekarza. (więcej…)

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.