ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę

Blog

usg

Co należy wiedzieć o USG TV?

Badanie ultrasonograficzne to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu narządów, na podstawie której dokonuje się oceny ich stanu, pomiarów, a w razie konieczności dalszej diagnostyki. USG TV, czyli USG transwaginalne lub przezpochwowe, pozwala na bezbolesne badanie narządów rodnych kobiety. Jest również stosowane w diagnostyce płodu. (więcej…)
ciężarna kobieta rozmawia z ginekologiem

Komu najlepiej powierzyć prowadzenie ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety i jej partnera. To czas ogromnych przemian w ciele ciężarnej, to też okres, gdy zleca się większą ilość badań diagnostycznych, USG czy z krwi. Należy zwracać uwagę na samopoczucie przyszłej mamy i przebieg kolejnych faz rozwoju płodu. Kto może zająć się prowadzeniem ciąży? Jak to wygląda i na co należy się przygotować? (więcej…)
kobieta wachlująca się wachlarzem

Jak poradzić sobie z menopauzą?

Każda kobieta w wieku dojrzałym przechodzi menopauzę, bo jest nieunikniony proces biologiczny. Niekiedy trudno sobie radzić z problemem. Są jednak skuteczne metody łagodzenia objawów, dlatego warto z nich skorzystać. W tym celu trzeba wybrać się do lekarza. (więcej…)
doktor przeprowadza usg piersi - Jak często należy przeprowadzać USG piersi?

Jak często należy przeprowadzać USG piersi?

Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze. Tak jest rzeczywiście. Bez niego wszelkie bogactwa przyjemności tego świata, tracą sens. Dlatego tak ważne jest działanie profilaktyczne i wykorzystywanie szans, jakie daje nam dzisiejsza technologia w dbaniu o zachowanie dobrego samopoczucia. W przypadku kobiet ważne jest okresowe przeprowadzanie m.in. cytologii, mammografii oraz USG piersi. Dziś chcemy zająć się tym ostatnim. Na czym polega? Jak często należy je przeprowadzać? (więcej…)
badanie usg

Na czym polega monitorowanie owulacji?

Monitorowanie cyklu owulacyjnego polega na obserwacji, jaki jest proces wzrostu, a także dojrzewania pęcherzyków jajnikowych. Takie badanie jest dedykowane przede wszystkim dla tych kobiet, które próbują wraz z partnerem zajść w ciążę, jednak bezskutecznie. (więcej…)
lekarz w gabinecie ginekologicznym

Czym jest cytologia i kiedy należy ją wykonywać?

Cytologia jest badaniem pozwalającym na diagnostykę raka szyjki macicy. Ten ostatni wykrywany jest rocznie u około pół miliona kobiet na całym świecie, w tym u ponad 2 tys. kobiet w Polsce. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tym badaniu oraz jak często je wykonywać? Serdecznie zachęcamy do lektury. (więcej…)
usg

Czy USG w ciąży jest bezpieczne dla dziecka?

Pytanie o to, czy USG w ciąży jest bezpieczne dla płodu często wybrzmiewa z ust przyszłych matek, które co oczywiste obawiają się o zdrowie swojego dziecka. Jak się jednak okazuje, nie ma powodów do niepokoju. Co jednak warto wiedzieć o takim badaniu oraz jakie informacje pozwala ono uzyskać? (więcej…)

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.