ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
usg

Co należy wiedzieć o USG TV?

Badanie ultrasonograficzne to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu narządów, na podstawie której dokonuje się oceny ich stanu, pomiarów, a w razie konieczności dalszej diagnostyki. USG TV, czyli USG transwaginalne lub przezpochwowe, pozwala na bezbolesne badanie narządów rodnych kobiety. Jest również stosowane w diagnostyce płodu.

Przygotowanie do badania

Do badania nie jest wymagane wypełnienie pęcherza moczowego – oddanie moczu przed badaniem jest wskazane. Jest to badanie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka oraz bezbolesne. Przygotowanie do badania przebiega standardowo, jak w przypadku przygotowania pacjentki do badania ginekologicznego.

Przebieg USG transwaginalnego

Zabieg wykonywany jest przez pochwę, za pomocą głowicy, do której stosuje się sterylne nakładki. Czas trwania zabiegu to około 5-10 minut i jest uzależniony od tego, jakie informacje w obrazie USG narządów są potrzebne. Dzięki zastosowaniu głowicy przezpochwowej badany narząd znajduje się kilka centymetrów od głowicy USG, co w porównaniu do badania przez brzuch pozwala uzyskać  lepsze obrazy macicy i jajników. Warto wykonać badanie USG TV w gabinecie dysponującym sprzętem wysokiej jakości, wyposażonym w głowice o wysokiej częstotliwości, który pozwoli na uzyskanie jak najlepszego rezultatu badania. Podobnie jak w przypadku badania USG przez brzuch, po badaniu USG TV pacjentka otrzymuje zdjęcie oraz opis badania.

Narzędzie pomocne w profilaktyce

USG transwaginalne pozwala ocenić stan narządów rodnych, trzon macicy, jajniki i kondycję błony śluzowej. To badanie przydatne w każdej fazie cyklu, pomocne w diagnostyce ginekologicznej i wykryciu nieprawidłowości w obszarze narządów rodnych. Badanie stosowane jest również u kobiet w ciąży, jako narzędzie w diagnostyce płodu.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.