ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
konsultacja u ginekologa

Dlaczego zanik miesiączki i libido powinien skłonić do wizyty u lekarza?

Niepokojące objawy, takie jak zanik miesiączki i spadek lub zanik libido, powinny od razu zaalarmować daną osobę i skłonić ją do wizyty u lekarza. Mogą to być oznaki poważnych zaburzeń hormonalnych ,takich jak: nadczynność lub niedoczynność tarczycy, a także niewłaściwy poziom androgenów i progestronu. Mogą temu towarzyszyć także inne objawy. Warto się z nimi zapoznać, wiedzieć co oznaczają i kiedy należy reagować.

Objawy zaburzeń hormonalnych

Zaburzenia równowagi hormonalnej mogą być sygnalizowane przez różne objawy. Najbardziej charakterystyczne to zanik miesiączki i spadek libido, ale każdy z nich powinien skłonić daną osobę do wizyty u ginekologa. Objawy zaburzeń hormonalnych to:

  • spadek libido;
  • brak miesiączki lub zbyt obfite krwawienie;
  • krwawienie poza terminem okresu;
  • bóle brzucha;
  • wypadanie włosów;
  • wahania wagi;
  • występowanie problemów skórnych;
  • pogorszenie samopoczucia.

Nie każdy z nich musi oznaczać zachwianie równowagi hormonalnej. Mimo to w każdym przypadku, warto reagować, udać się do lekarza i być może, uchronić się przed poważnymi konsekwencjami.

Co oznacza zanik miesiączki i libido?

Zanik miesiączki i spadek libido to charakterystyczne objawy niedoboru progestronu lub androgenów. Pierwszy hormon reguluje cykl miesiączkowy i odpowiada za występowanie owulacji. Przez jego zanik okres staje się mniej regularny, a krwawienia mogą być bardzo obfite i bolesne dla kobiety. Natomiast androgeny to męskie hormony, które w niewielkiej ilości występują u kobiet. Ich nadmiar u płci żeńskiej objawia się nadmiernym owłosieniem, np. w okolicy twarzy. Niedobór hormonów obniża poziom libido i pogarsza samopoczucie. Niedoczynność lub nadczynność tarczycy objawia się nagłym przyrostem lub spadkiem wagi. To również może za sobą pociągnąć nieregularnie występujące miesiączki.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.