ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
doktor

Działania wkładki wewnątrzmacicznej

Nowoczesne wkładki wewnątrzmaciczne zapewniają bardzo dobry efekt antykoncepcyjny, Zalecane są przede wszystkim kobietom, które pierwszy poród mają już za sobą. Wkładka zabezpiecza przed ciążą na okres od 2 do 6 lat. Spirala domaciczna kształtem przypomina literę T. Nowoczesna wkładka wykonana jest z plastiku z dodatkiem miedzi lub srebra. Wyposażone są w specjalny pojemniczek z progesteronem, który uwalniany jest stopniowo do macicy. Zmniejsza on ruchliwość plemników, w wyniku tego nie mają szansy, na dotarcie do jajowodu.

Zasady działania spirali domacicznej

Oprócz progesteronu, który powoduje spowolnienie plemników, wkładka domaciczna działa na kilka sposobów. Wywołuje również jałowe, czyli bezbakteryjne stany zapalne śluzówki macicy. Efektem tego jest nagromadzenie się w tej okolicy dużej ilości białych krwinek, które niszczą drobnoustroje, a w macicy zabijają napotkane plemniki, nie dopuszczając tym samym do zagnieżdżenia się zapłodnionego już jaja. Wkładki zapobiegają również zagnieżdżaniu się zarodka poprzez ścieńczenie błony śluzowej macicy. Nowoczesne wkładki hormonalne wykazują również dodatkowe działanie, związane z obecnością substancji aktywnej.  Spirala domaciczna jest prawie tak samo niezawodna jak doustne tabletki antykoncepcyjne.

Jak przebiega proces zakładania wkładki wewnątrzmacicznej

Przed umieszczeniem spirali lekarz musi przeprowadzić badanie ginekologiczne, które ma na celu ocenę budowy macicy. Przeprowadza się również badania dodatkowe, pozwalające wykluczyć inne przeciwwskazania. Wkładkę domaciczną zakłada się zwykle w ostatnim dniu krwawienia miesiączkowego. Wtedy układ rozrodczy ma naturalnie podwyższoną odporność na zakażenia, a wejście do pochwy jest rozszerzone. Przed zaaplikowaniem spirali lekarz odkaża pochwę. Następnie przy wykorzystaniu specjalnego aplikatura jest ona umieszczana w jamie macicy.

 

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.