ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
lekarz

Jak powstają kaszaki i czy są groźne dla zdrowia?

Katalog problemów dermatologicznych jest dość spory. Trądzik, opryszczka, wysypki – to tylko niektóre z nich. Jedną z bolączek mogą być także kaszaki, które tworzą się w okolicach włosów. Ich tajemnicza nazwa nie ma nic wspólnego ze zbożem. Odnosi się ona do niewielkich torbieli o postaci drobnych guzków. Składają się one z tego, co w okolicy włosów, a więc z masy łojowej oraz z masy rogowej. Ich przyczyna to zazwyczaj uszkodzenia powstałe na skórze głowy. Choć wydaje się, że to mało istotne zmiany, to w rzeczywistości mogą być one groźne. Są w stanie chociażby prowadzić do rozwoju zakażeń.

W jaki sposób reagować na powstawanie kaszaków?

W związku z zagrożeniami towarzyszącymi powstawaniu kaszaków konieczne staje się ich usunięcie. Podejmując takie działanie, trzeba jednak postępować niezwykle ostrożnie. W innym wypadku można tylko pogorszyć swoją sytuację. Nieumiejętne usuwanie kaszaka jest bowiem przyczyną powstawania trudnych do zagojenia blizn, które rzucają się potem cieniem na całym wyglądzie. Najlepiej jest więc nie bawić się z kaszakami samemu, tylko powierzyć sprawę fachowcowi. Osobami zajmującymi się eliminacją kaszaków ze skóry są tacy specjaliści jak dermatolog czy chirurg.

Usuwanie nie jest jednak jedynym sposobem na to, aby uniknąć problemów związanych z powstawaniem kaszaków. Generalnie rzecz biorąc, można po prostu dbać o to, aby te zmiany skórne w ogóle się nie tworzyły. Profilaktyka to podstawa w przypadku bardzo wielu chorób czy dolegliwości i nie inaczej jest w przypadku kaszaków. Żeby uniknąć ich powstawania, nie trzeba wiele. Wystarczy dbać o higienę włosów oraz ich okolic. Robi się to nie tylko dzięki myciu, lecz także dzięki złuszczaniu zrogowaciałego naskórka przy pomocy peelingów. Takie działanie jest wskazane szczególnie u tych osób, które przejawiają skłonności do nadmiernego łojotoku. Jak widać, nie takie kaszaki straszne, jak je malują. Trzeba tylko mieć do nich odpowiednie podejście i reagować wtedy, kiedy to potrzebne.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.