ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
znamię na skórze

Jakimi metodami najlepiej usuwać znamiona skórne?

Zmiany skórne takie jak znamiona, brodawki, czy pieprzyki, często pojawiają się na skórze. Niektóre tylko psują danej osobie wizję estetyczną, a inne stwarzają zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Chirurgia dermatologiczna wypracowała wiele metod ich usuwania. Sposób powinien być dobrany do rodzaju zmiany skórnej, tak żeby był w pełni bezpieczny dla pacjenta. 

Metody usuwania znamion skórnych

Bardzo popularne jest usuwanie znamion skórnych metodą chirurgiczną, czyli poprzez wycięcie. Przed dokonaniem takiego zabiegu, należy wykonać stosowne badania. Taki sposób usuwania zmian skórnych jest bardzo efektywny, a jedyną jego wadą jest powstała blizna.

Drugim popularnym sposobem jest zastosowanie światła laserowego. Nie jest to metoda dla każdego, dlatego należy przeprowadzić badania, przed poddaniem się zabiegowi. Przede wszystkim stosuje się ją przy zmianach, które są nieszkodliwe, a jedynie są problemem natury estetycznej.

Zabiegiem bezbolesnym jest zastosowanie kriochirurgii. Polega to na wymrażaniu zmian skórnych ciekłym azotem. Wykonanie usunięcia znamion skórnych tą metodą jest szybkie i skuteczne. Nie uszkadza skóry i nie narusza jej elastyczności. Zalecana jest nawet kobietom w ciąży, czy dzieciom.

Inną metodą jest zabieg elektrokoagulacji. Zmiany skórne usuwane są z użyciem prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Dzięki temu następują termiczne uszkodzenia białek umiejscowionych w tkance. Nie jest to bezbolesna metoda, ale zabieg trwa krótko. Można zastosować miejscowe znieczulenie.

Nowatorską metodą stosowaną do usuwania włókniaków miękkich jest stosowanie radiofrekwencji, czyli fal radiowych. Przy zastosowaniu nowoczesnej technologii ten sposób usuwania zmian skórnych jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Rodzaj fal, powinien być dostosowany do rodzaju znamienia.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.