ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
ciężarna kobieta rozmawia z ginekologiem

Komu najlepiej powierzyć prowadzenie ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety i jej partnera. To czas ogromnych przemian w ciele ciężarnej, to też okres, gdy zleca się większą ilość badań diagnostycznych, USG czy z krwi. Należy zwracać uwagę na samopoczucie przyszłej mamy i przebieg kolejnych faz rozwoju płodu. Kto może zająć się prowadzeniem ciąży? Jak to wygląda i na co należy się przygotować?

Przebieg ciąży – najważniejsze informacje

Kobieta, dowiadując się, że jest w ciąży, musi podjąć szereg ważnych decyzji, które mają wpływ na przebieg kolejnych dziewięciu miesięcy. Kliniki medyczne, w których znajdują się specjalistyczne gabinety lekarskie, ułatwiają leczenie, diagnostykę i prowadzenie ciąży w jednym miejscu, co znacznie ogranicza stres, czas na dojazdy do różnych lekarzy, koszty i pozwala na dokładniejsze śledzenie postępów ciąży.

Od pierwszej chwili należy kontrolować rozwój płodu, stan zdrowia przyszłej mamy, aby odpowiednio wcześnie wyłapać ewentualne nieprawidłowości czy zareagować, eliminując ryzyko rozwoju chorób i schorzeń, które mogłyby zaszkodzić dziecku lub mamie. Wymaga to odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i zaplecza technicznego.

Kto może prowadzić ciążę?

W naszym kraju przyjęło się, że do prowadzenia ciąży wybieramy lekarza ginekologa. Kobieta, która zostanie mama, poświęca dużo czasu na szukanie informacji i wybór najlepszego specjalisty. Dotyczy to zarówno jego osiągnięć, jak i odpowiedniego nastawienia do pacjentki.

Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że od 2017 rok prowadzeniem ciąży może zająć się również położna. Prawo zakłada jednak taką opcję, wyłącznie w sytuacji, gdy rozwój płodu przebiega bez problemu i nie są wymagane żadne specjalistyczne procedury leczenia czy zabiegi. Wciąż jednak częściej oddajemy się w ręce ginekologów, korzystając z ich rozległej wiedzy, która zazwyczaj obejmuje nie tylko informacje na temat prawidłowego przebiegu ciąży, ale i ewentualnych chorób, jakie mogą towarzyszyć jej poszczególnym etapom. Daje to poczucie bezpieczeństwa i spokoju, które potrzebne są przyszłej mamie.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.