ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: recepcja@sofimed.pl

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
15 - Laser w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Laser w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest jedną z najbardziej uciążliwych i krępujących dolegliwości. Schorzenie to dotyczy obojga płci, jednak znacznie częściej dotyka kobiet. Jego przyczyną jest rozluźnienie mięśni podtrzymujących pęcherz. Dotyka przede wszystkim kobiety, które rodziły siłami natury, są w wieku postmenopauzalnym lub chorują na otyłość. Niestety dolegliwości wynikające z nietrzymania moczu nie miną same, wręcz przeciwni z czasem będą się tylko nasilać.

Trzy rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu ma różne przyczyny i objawia się w wielu różnych sytuacjach. W związku z tym rozróżniamy trzy rodzaje nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu wysiłkowe, z przepełnienia i naglące.
Nietrzymanie moczu wysiłkowe to gubienie różnych ilości moczu podczas wysiłku, np. kichania, kaszlu, dźwigania. Wzmaga się ono przede wszystkim u kobiet otyłych, podczas menopauzy, po ciąży i porodzie, palących papierosy, ciężko pracujących fizycznie. Do nietrzymania moczu z przepełnienia dochodzi, wtedy kiedy ściany pęcherza są bardzo mocno rozciągnięte ze względu na ilość moczu, który się w nim znajduje. W przypadku naglącego nietrzymania moczu, dochodzi wskutek silnego parcia na cewkę moczową. Przyczyną tej dolegliwości jest nadwrażliwy pęcherz, który kurczy się nawet przy małej ilości płynu oraz choroby ogólnoustrojowe.
Nim zdecydujemy się na zabieg laserowy, musimy poddać się pełnej diagnostyce, która wskaże charakter przypadłości.

Na czym polega zabieg laserowy

Zabieg laserowy polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej głowicy emitującej wiązki lasera. Laser naświetla ujście cewki moczowej i przedsionek pochwy, pobudzając tym samym kolagen do tworzenia nowych włókien. Dzięki obkurczonym, zagęszczonym włóknom kolagenowym, poprawia się kontrola nad czynnościami fizjologicznymi. Dodatkowo zabieg uelastycznia i nawilża tkanki okolic intymnych. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem bezbolesnym, trwającym około 30 minut, po którym pacjentka nie musi być hospitalizowana i tego samego dnia, może wrócić do normalnego życia. Jedynym zaleceniem, jest wstrzemięźliwość seksualna, trwająca 30 dni od momentu zabiegu.

 

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782 lub 12 263 63 62
Pon - pt w godz. 8.00 - 21.00
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.