ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
kobieta

Obkurczanie pochwy – komu może pomóc?

Zabieg obkurczania pochwy jest zaliczany do ginekologii estetycznej, jednak ma też sporo zalet natury zdrowotnej. Na czym polega i kiedy warto się na niego zdecydować?

Obkurczanie pochwy – na czym to polega?

Jest to zabieg laserowy wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy. Podczas tego zabiegu obkurczane są błony śluzowe pochwy i zmniejszana jest jej objętość. Energia lasera stopniowo ogrzewa błonę śluzową pochwy i kolagen, który jest zawarty w jej tkankach. Włókna kolagenowe pod wpływem wysokiej temperatury ulegają skurczeniu, a zarazem pojawiają się nowe włókna kolagenowe. Dzięki temu pochwa staje się ciaśniejsza i o wiele bardziej elastyczna. Taki zabieg laserowy powoduje rewitalizację narządów intymnych.

Komu może pomóc?

Zabieg obkurczania pochwy jest polecany dla wszystkich kobiet, które miały więcej niż jeden naturalny poród oraz tym, które przeszły poród z powikłaniami (np. z użyciem wakum albo kleszczy). Okazuje się, że kobiety po naturalnych porodach są bardziej podatne na wypadanie macicy oraz zaburzenia statyki narządu rodnego.

Zabieg ten możne również pomóc kobietom, u których brakuje naturalnego pofałdowania albo pochwa jest znacznie szersza niż przed porodem. Brak naturalnego pofałdowania oraz nadmierna relaksacja pochwy (na skutek trudnych porodów czy ciężkiej pracy fizycznej) znacząco zaburza odczuwanie przyjemności w trakcie stosunku.

Laserowe obkurczanie pochwy może też pomóc w pierwszym stadium wysiłkowego nietrzymania moczu.

Jak wygląda taki zabieg?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, dlatego nie ma potrzeby podawania pacjentkom jakichkolwiek znieczuleń. Nie towarzyszy mu krwawienie. Trwa około 5-10 minut, a rekonwalescencja po nim jest krótka, bo zajmuje około 7 dni.
Do pochwy wprowadza się specjalną końcówkę laserową w kształcie rulonu. Jest ona wyposażona w skaner, który emituje laserowe wiązki działające bezpośrednio na ścianki pochwy.

Większości pacjentek wystarcza wykonanie jednego takiego zabiegu w roku, inne mogą potrzebować dwóch lub trzech. Skuteczne obkurczenie pochwy gwarantuje lepsze nawilżenie i co za tym idzie – lepsze doznania podczas seksu.

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.