ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę

Kalkulator Ryzyka Zachorowania Na Raka Piersi

Ograniczenia:

 • Poniższe kalkulacje ryzyka zostały sprawdzone u kobiet w USA, które są regularnie badane na występowanie raka piersi.
 • Prognozy ryzyka nie umożliwiają dokładnego określenia, która kobieta będzie miała raka piersi. Zdarzyć się może, że niektóre kobiety, które zachorowały na raka piersi, mogą mieć mniejsze prognozowane ryzyko niż kobiety, które nie zachorowały.
 • Niniejszy kalkulator nie powinien być stosowany do określenia ryzyka u:
  • kobiet z wcześniejszą diagnozą raka piersi, zmian wywodzących się ze zrazików (lobular carcinoma in situ, LCIS) oraz zmian pochodzących z nabłonka przewodów gruczołowych (ductal carcinoma in situ, DCIS)
  • kobiet, które stosowały radioterapię klatki piersiowej na leczenie ziarnicy złośliwej
  • kobiet, które posiadają mutację genu BRCA1 lub BRCA2 lub diagnozę pewnych genetycznych syndromów, które zwiększają ryzyko raka piersi

Dla kobiet z medyczną historią wyszczególnioną powyżej istnięją inne, lepsze metody oszacowania ryzyka zachorowania na raka piersi — zobacz sekcję O kalkulatorze ryzyka.

 • Ostatni imigranci z rolniczych obszarów Azji, jak np. Chin, prawdopodobnie będą mieli mniejsze ryzyko niż to obliczone przez niniejsze narzędzie.

Ryzyko zachorowania na raka piersi w okresie najbliższych 5 lat:

 • Ta kobieta (wiek lat): 0,0%
 • Przeciętna kobieta : 0,0%

Opis

Bazując na podanych parametrach (patrz poniżej), ryzyko u tej kobiety na zachorowanie inwazyjnego raka piersi w przeciągu najbliższych 5 lat wynosi 0,0%. Dla porównania, ryzyko u przeciętnej kobiety w tym samym wieku i tej samej rasy z ogólnej populacji USA wynosi 0,0%. Ta kalkulacja również oznacza, że u tej kobiety ryzyko niezachorowania na raka piersi w przeciągu najbliższych 5 lat wynosi 100,0%.

Życiowe ryzyko zachorowania na raka piersi:

 • Ta kobieta (do 90. roku życia): 0,0
 • Przeciętna kobieta (do 90. roku życia): 4,8

Opis

Bazując na podanych parametrach (patrz poniżej), ryzyko u tej kobiety na zachorowanie inwazyjnego raka piersi do 90 roku życia wynosi 0,0%. Dla porównania, ryzyko u przeciętnej kobiety w tym samym wieku i tej samej rasy z ogólnej populacji USA wynosi 4,8.

Wynik, który uzyskałaś — 0,0 — oznacza tzw. życiowe ryzyko zachorowania na nowotwór. Dla Polek życiowe ryzyko zachorowania na raka piersi wynosi około 7-8%. Jeśli Twoje ryzyko jest większe, skonsultuj się z lekarzem. Zapraszamy do Sofimed!

Kalkulacja została sporządzona na podstawie następujących danych:
Czy kobieta posiada historię jakiegokolwiek raka piersi, zmian wywodzących się ze zrazików (lobular carcinoma in situ, LCIS) lub zmian pochodzących z nabłonka przewodów gruczołowych (ductal carcinoma in situ, DCIS) lub czy stosowała radioterapię klatki piersiowej na leczenie ziarnicy złośliwej? nie
Czy kobieta posiada mutację genu BRCA1 lub BRCA2 lub diagnozę ogólnego syndromu, który może być powiązanym ze zwiększonym ryzykiem raka piersi? nie
Wiek kobiety
W jakim wieku kobieta miała pierwszą menstruację?
W jakim wieku kobieta pierwszy raz urodziła żywe dziecko?
Ilu krewnych pierwszego stopnia - matka, siostry, córki - miało raka piersi?
Czy kobieta miała kiedykolwiek biopsję piersi?
a) Ile biopsji piersi (pozytywnych lub negatywnych) miała kobieta?
b) Czy kobieta miała przynajmniej jedną biopsję piersi z atypową hiperplazją?
Jakiej rasy jest kobieta?

wykonaj nową kalkulację

Zarejestruj się

W celu dokonania rejestracji przejdź do formularza rejestracyjnego klikając poniższy przycisk.Formularz rejestracyjny
Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782 lub 12 263 63 62
Pon - pt w godz. 8.00 - 21.00
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.