ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
laserowe zabiegi ginekologiczne

Na czym polegają laserowe zabiegi ginekologiczne?

Chociaż laser w medycynie jest obecnie stosowany dość powszechnie, w ginekologii zaczęto go używać stosunkowo niedawno. Niemniej bardzo szybko został doceniony zarówno przez lekarzy, jak i pacjentki. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polegają laserowe zabiegi ginekologiczne, jakie są wskazania oraz ich skuteczność.

Specyfika laserowych zabiegów ginekologicznych

Lasery to urządzenia, które emitują promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. W Gabinetach Lekarskich Sofimed w Krakowie wykorzystują w swojej pracy laser frakcyjny CO2, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych zabiegów, wyróżniających się niskim poziomem inwazyjności i niemal całkowitą bezbolesnością.

W porównaniu z tradycyjną chirurgią lasery wiążą się z niskim ryzykiem ewentualnych powikłań, co stanowi jeden z istotniejszych powodów, dla których zabiegi z ich zastosowaniem są szczególnie rekomendowane pacjentką. Działają na tkankę termicznie, dzięki czemu można uniknąć późniejszej długotrwałej rekonwalescencji.

Laserowe zabiegi ginekologiczne nie naruszają ciągłości powłok, co oznacza, że nie pozostają po nich otwarte rany. Co więcej, działają całkowicie sterylnie, co wyklucza wystąpienie zakażeń.

Bardzo ważne jest jednak, aby laserowe zabiegi ginekologiczne wykonywał lekarz ginekolog, który specjalizuje się w tej dziedzinie i doskonale zna anatomię narządów rodnych kobiety. Decydowanie się na wykonanie tego typu zabiegów przez osoby, które nie są wykwalifikowane i doświadczone w tym konkretnie kierunku, jest dość ryzykowne i może narażać nas na szereg późniejszych konsekwencji.

Wskazania do laserowych zabiegów ginekologicznych

Zakres zastosowania laserów w ginekologii z roku na rok się zwiększa. Laser frakcyjny jest powszechnie wykorzystywany przede wszystkim do usprawnienia funkcji pęcherza przy nietrzymaniu moczu i nadaje się do tego celu idealnie. Nietrzymanie moczu to dolegliwość, z którą boryka się bardzo wiele kobiet. Teraz mogą zdecydować się na zabieg, który będzie nie tylko skuteczny, ale i zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, nie deformuje tkanek i nie będzie wymagał zastosowania znieczulenia.

Oprócz tego laserowe zabiegi są wykorzystywane także do leczenia zaburzenia statyki pochwy, czyli znacznego jej poszerzenia, np. po urodzeniu dużego dziecka, po wielu porodach.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.