ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
zaczerwienienia na twarzy

Na których częściach ciała najczęściej występują atypowe zmiany skórne?

Atopowe zapalenie skóry dotyczy wielu osób i mogą się z nim zmagać dzieci już od wczesnych lat życia. Uważa się, że AZS jest chorobą cywilizacyjną i pojawia się, ponieważ organizm chorego nietypowo reaguje na alergeny występujące w otoczeniu. Najbardziej typowymi objawami atopii jest zaczerwieniona, swędząca i sucha skóra. Jakie miejsca na ciele są najbardziej narażone na te dolegliwości?

Objawy atopowego zapalenia skóry

Atopia jest chorobą, która znacznie utrudnia codzienne życie każdego z nas. Objawia się ona bowiem wieloma nieprzyjemnymi symptomami, które są nie tylko estetyczne, ale także często problematyczne w zwalczaniu. Istnieje kilka charakterystycznych objawów, które mogą świadczyć o AZS. Przede wszystkim jest to sucha oraz zaczerwieniona skóra, która swędzi i jest podatna na zakażenia bakteryjne. Poza zmianami skórnymi chorobie tej towarzyszyć może również zapalenie spojówek, katar oraz rumień. Dlatego też skóra osób cierpiących na AZS musi być odpowiednio pielęgnowana, a wybór specyfików powinien być konsultowany z naszymi lekarzami. Każda skóra jest bowiem inna i dzięki temu dobrze dobierzemy produkt do potrzeb pacjenta.

Miejsca występowania AZS

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, która może pojawić się w praktycznie każdym miejscu na ciele. Istnieją jednak obszary newralgiczne, które są znacznie bardziej narażone na tę przypadłość. Na szczęście na ciele dzieci do drugiego roku życia pojawiają się niewielkie, łatwe w leczeniu zmiany skórne, które zaobserwować można między innymi na skórze głowy oraz na policzkach. Z wiekiem problem niestety narasta i atopia pojawia się na zgięciach stawowych. Oznacza to, że problematycznymi obszarami są okolice kolan, łokci oraz nadgarstków. Z czasem choroba może rozprzestrzenić się nawet na całej skórze pacjenta. Jest to przypadłość, której nie da się całkowicie zaleczyć, jednak przy pomocy specjalistów oraz dobrze dobranych metod, możemy w znacznym stopniu załagodzić jej objawy.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.