ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
10 - Nieinwazyjne badania prenatalne

Nieinwazyjne badania prenatalne

Nieinwazyjne badania prenatalne pozwalają wykryć większość wad wrodzonych i nieprawidłowości w rozwoju płodu. Zaliczają się do nich badania ultrasonograficzne oraz badania krwi. Badania nieinwazyjne są zupełnie bezpieczne dla przyszłej mamy i rozwijającego się w jej ciele dziecka.

USG genetyczne

Ultrasonograf jest najczęściej wykonywanym badaniem podczas trwania ciąży. Jednakże USG genetyczne różni się od tradycyjnego badania ultrasonografem, podczas którego głowica przesuwana jest po brzuchu kobiety. USG genetyczne wykonywane jest przez doświadczonego specjalistę na bardzo czułym sprzęcie. Lekarz wprowadza specjalną głowicę ultrasonografu do pochwy pacjentki. Dzięki badaniu można uzyskać dokładny obraz pęcherzyka ciążowego i żółtkowego, zarys i wymiary poszczególnych organów płodu, pracę serca, wygląd fałdu karkowego, długość kości, a także łożysko i płyn owodniowy. USG genetyczne może trwać nawet do 50 minut, ale daje dokładny obraz rozwoju dziecka oraz informacje o ewentualnych wadach chromosomalnych, takich jak zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Patau. Wykryte nieprawidłowości są podstawą do skierowania na badania inwazyjne.

Test podwójny i potrójny

Test podwójny i potrójny to badania krwi. W teście podwójnym  sprawdza się stężenie dwóch hormonów produkowanych przez łożysko podczas ciąży: PAPP – A oraz gonadotropiny kosmówkowej.  Pobrana krewa zostaje następnie przebadana komputerowo przez specjalnie dedykowany program.
Podobnie wykonuje się test potrójny. W tym wypadku bada się stężenie alfa – fetoproteiny,  gonadotropiny kosmówkowej oraz estriolu. Wyniki wprowadzane są do komputera wraz z informacjom o wieku i wadze pacjentki, a następnie porównuje się z wynikami zdrowych kobiet.
Oba testy pozwalają na prawdopodobieństwo wykrycia wad genetycznych płodu.  W przypadku, kiedy wyniki są pozytywne zalecone zostają dokładniejsze badania inwazyjne.

 

 

Zarejestruj się

W celu dokonania rejestracji przejdź do formularza rejestracyjnego klikając poniższy przycisk.Formularz rejestracyjny
Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782 lub 12 263 63 62
Pon - pt w godz. 8.00 - 21.00
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.