ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
kobieta leży na kanapie

W jaki sposób leczy się zaburzenia miesiączkowania?

Wedle statystyk z zaburzeniami miesiączkowania może borykać się nawet 20 proc. kobiet, czyli co piąta z nas. Co dokładnie one obejmują, jak się objawiają oraz w jaki sposób się je leczy? Zachęcamy do lektury.

Jakie są najczęstsze objawy zaburzeń miesiączkowania?

Jeśli chodzi o symptomy, które mogą wskazywać na istnienie problemów w tym zakresie, to wskazuje się przede wszystkim na nieregularność miesiączek, obfite krwawienie, przedłużenie się czasu pomiędzy kolejnymi miesiączkami, albo jego skrócenie. Niepokojącym symptomem jest także duża bolesność podczas okresu, której także nie można ignorować. Może ona bowiem świadczyć m.in. o endometriozie.

Jak leczy się zaburzenia miesiączkowania?

Sposób leczenia zależy oczywiście od tego, z czego dokładnie wynikają problemy. Przyczynę mogą pomóc zdiagnozować przede wszystkim badania hormonalne oraz inne przeprowadzone w gabinecie ginekologicznym. Generalnie jednak w przypadku takich zaburzeń najczęściej wdraża się terapię hormonalną. Jeśli powodem są natomiast wady narządów rodnych, wówczas niezbędny może być zabieg chirurgiczny.

Problemem, który pojawia się nierzadko są też obfite krwawienia. W takiej sytuacji konieczna może być dodatkowa suplementacja przy użyciu żelaza, która pozwoli uchronić przed niebezpieczną dla zdrowia i życia anemią. Sporadycznie podawany jest też kwas traneksamowy, który może zmniejszyć utratę krwi podczas miesiączki nawet o 50 proc. Jego przyjmowanie musi być jednak oczywiście omówione z ginekologiem oraz wdrażane, jeśli okaże się to rzeczywiście niezbędne.

Czy można wyleczyć zaburzenia miesiączkowania?

Jeśli terapia zostanie dobrana w sposób prawidłowy, to możliwe jest wyeliminowanie zaburzeń. Trzeba przy tym pamiętać, że w wielu sytuacjach niezbędne jest przewlekłe leczenie problemu, jeśli przyczyna jest poważniejsza.

Leczenie zaburzeń miesiączkowania zależy od tego, co dokładnie jest ich powodem. W tym celu koniecznie trzeba udać się do gabinetu ginekologicznego na pogłębioną konsultację lekarską. Zdecydowanie nie wolno też zwlekać z taką wizytą.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.