ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
lekarz trzymający model żeńskich narządów

W jaki sposób można poprawić napięcie i nawilżenie pochwy?

Problem z odpowiednim napięciem i nawilżeniem pochwy nie należy niestety do rzadkości. Pacjentki gabinetów ginekologicznych bardzo często skarżą się na te kwestie i pytają specjalistów o możliwe sposoby ich wyeliminowania. Współcześnie w celu obkurczenia i nawilżenia pochwy stosowana jest między innymi laseroterapia, która bazuje na wykorzystaniu laserów medycznych.

Laserowe obkurczanie pochwy

Laserowe zabiegi ginekologiczne są coraz powszechniejsze wśród pań, co wynika z ich specyfiki i efektów, które można dzięki nim uzyskać. Jednym z nich jest laserowe obkurczanie pochwy, które przez niemal 100% pacjentek zostało uznane za całkowicie bezbolesne. Charakterystyczna dla tego zabiegu jest krótka rekonwalescencja oraz brak konieczności stosowania w jego trakcie leków przeciwbólowych i antybiotyków.

Wskazaniem do przeprowadzenia laserowego obkurczania pochwy jest spadek napięcia ścian pochwy wynikający z przebytego przez pacjentkę porodu lub procesu starzenia się oraz nietrzymanie moczu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest natomiast m.in. ciąża, aktywna infekcja pochwy czy choroby autoimmunologiczne.

Laserowa terapia suchości pochwy

Również suchość pochwy może być leczona za pomocą lasera. Wiązka lasera oddziałuje wyłącznie na te obszary, na które zostanie skierowana, nie powodując przy tym uszkodzenia głębszych tkanek i naczyń krwionośnych. W trakcie zabiegu dochodzi do stymulacji błony śluzowej i do pobudzenia fibroblastów do produkcji włókiem kolagenowych, kwasu hialuronowego i elastyny. Włókna kolagenowe stają się krótsze i grubsze, a to zwiększa napięcie tkanek. W efekcie błona śluzowa jest grubsza i bardziej napięta, a tkankom pochwy przywracana jest elastyczność. Zabieg ten jest stosowany u kobiet, które mają problem z nawilżeniem pochwy.

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.