ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
ciąża

Wybór ginekologa do prowadzenia ciąży – czym się kierować?

Ciąża to szczególny czas, w którym młoda mama powinna unikać niepotrzebnych stresów i przede wszystkim zajmować się dbaniem o siebie. Aby zapewnić sobie spokój i właściwą opiekę, warto wybrać odpowiedniego ginekologa, który pomoże rozwiać wszystkie dręczące przyszłą mamę wątpliwości i zadba o prawidłowy rozwój dziecka. Jak się jednak okazuje, wybór ten nie należy do najłatwiejszych.

Jako, że głównym zadaniem prowadzącego ciążę lekarza jest czuwanie nad jej właściwym rozwojem, ginekolog powinien regularnie badać i obserwować swoją pacjentkę. Tylko wtedy będzie w stanie wychwycić wszelkie możliwe nieprawidłowości. Skąd jednak można wiedzieć, że dany lekarz jest godny zaufania? Mamy dla was kilka praktycznych porad związanych z tym tematem.

Po czym poznać dobrego położnego-ginekologa:

1. Jest polecany
Ciąża może być prowadzona przez lekarza poleconego przez krewnych lub znajomych. Jeśli ginekolog cię nie zna, podczas pierwszej wizyty powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad. Nie może on ograniczać się jedynie do pytań o przebyte choroby i datę pierwszej miesiączki – może pytać również o sytuację życiową czy zawód i w razie potrzeby zalecić dodatkowe badania.

2. Wykonuje wszystkie badania
Aby zauważyć wszystkie ewentualne nieprawidłowości, prowadzący ciążę lekarz ginekolog musi regularnie badać swoją pacjentkę. Poza badaniami ginekologicznymi i USG powinien zlecać także wszystkie zalecane badania laboratoryjne. W przypadku przyszłych mam, które obchodziły już 35. urodziny, lekarz od razu powinien poinformować je o możliwości wykonania badań w kierunku wad uwarunkowanych genetycznie i wypisać skierowanie na takowe badania.

3. Dostępny dla pacjentki
Dobry lekarz ginekolog wie, że kobieta w ciąży szybko się męczy i nie pozwoli jej na wielogodzinne przesiadywanie w poczekalni – umawia się z pacjentkami na konkretną godzinę wizyty i trzyma się terminów.

4. Nie lekceważy obaw i wątpliwości
Lekarz ginekolog nie powinien bagatelizować żadnych obaw pacjentki, szczególnie wtedy, kiedy to jej pierwsza ciąża. Powinien wykazać się dużą cierpliwością i rzetelnie odpowiadać na wszystkie pytania, budując przy tym atmosferę spokoju i bezpieczeństwa.

Jeśli twój ginekolog spełnia wszystkie powyższe kryteria, możesz być spokojna – ty i twoje dziecko jesteście w dobrych rękach.

 

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.