ul. Norymberska 10C – Ruczaj (wjazd od Grota-Roweckiego), 30-376 Kraków
mail: lp.demifos@ajcpecer

Laserowe zabiegi ginekologiczne i USG – Sofimed Kraków sofibeauty gabinet laseroterapiiZobacz Naszą Ofertę
bliza

Jak poprawić wygląd blizny?

Blizny to ślady po wypadkach, upadkach, chorobach czy przebytych operacjach. Teoretycznie świadczą o tym, że rana się całkowicie wygoiła, w praktyce jednak stanowią niezbyt estetyczną “pamiątkę” na całe życie. Dla wielu osób są poważnym mankamentem urody, szczególnie jeśli występują w widocznych miejscach. Na szczęście obecnie pacjenci mają wiele możliwości korekty niechcianych blizn.

Co wpływa na wygląd blizny?

Nie każda rana prowadzi do powstawania widocznych, dużych blizn. Jednak jest wiele czynników, które mogą wpływać na ich wygląd oraz wielkość. Zaliczamy do nich m.in. skłonności genetyczne pacjenta. Oprócz tego wiele zależy od sposobu pielęgnacji rany oraz przeciwdziałania powstawania komplikacji. Przykładowo, jeśli młoda blizna była eksponowana na słońce lub nie masowaliśmy jej w odpowiednich stadium, ślady po dawnej ranie mogą być poważniejsze. Do innych czynników wpływających na wygląd blizny zaliczamy również krwiaki, stany zapalne, ropienie ran czy rozejście się szwów operacyjnych.

Jakie są metody leczenia i korekcji blizn?

Metod leczenia i korekcji blizn jest wiele i zapewniają one różne rezultaty. W aptekach dostępnych jest wiele środków wspomagające gojenie się blizny, takich jak maści, kremy, żele, plastry silikonowe. Pacjenci mogą też zdecydować się na laseroterapię, dermabrazję, różnorodne peelingi chemiczne, mezoterapię czy kriochirurgię (miejscowe mrożenie). Metody korekcji blizn warto wybierać w konsultacji z lekarzem dermatologiem, który doradzi, które rozwiązanie może przynieść najlepsze rezultaty. Do wymienionych wyżej sposobów leczenia warto dodać również chirurgiczną korektę blizn, która może przynieść najlepsze efekty w przypadku nieestetycznych blizn, które przyczyniają się do poważnego dyskomfortu psychicznego lub ograniczają ruchomość stawów ze względu na swoje umiejscowienie.

Chirurgiczna korekta blizn

Chirurgiczna korekta blizn pozwala na znaczne poprawienie wyglądu blizny, chociaż nie eliminuje jej całkowicie. Polega na wycięciu zmiany skórnej oraz stworzeniu idealnych warunków gojenia, co ma wpływ na osiągnięcie lepszego efektu. W ten sposób staje się ona mniej widoczna, a zarazem bardziej estetyczna.

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 782 272 782
Pon - pt w godz. 8.30 - 19.30
ul. Norymberska 10C – Ruczaj
(wjazd od Grota-Roweckiego)
30-376 Kraków


Formularz kontaktowy:Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.